سالن عقد/ خاطره ای زیبا برای لحظات تکرار نشدنی

بعد از گذشت دوران شیرین نامزدی و حواشیه مرسوم آن اکنون زمان ثبت رسمی عقد و ازدواج است. برای تحقق بخشیدن به این امر مهم، شما نیازمند مراجعه به دفتر ازدواج و سالن عقد هستید.

دختران و پسران جوان بعد از استرس و دلهره‌های مراسمات اولیه آشنایی  و خواستگاری، اکنون به دنبال مراسم عقدی خاطره انگیز هستند که پای در عرصه زندگی عاشقانه خود بگذارند. شاید برای برخی اشخاص این امر بدیهی است، ولی بسیارند کسانی که خواستار یک مراسم عقد همه چیز تمام هستند و دوست دارند از همه ریزه کاری‌ها و ویژگی‌های برگزاری مراسم عقد خود در محضری مناسب آگاه باشند.

سالن عقد

ما در این مقاله به شاخصه‌های یک دفتر ازدواج و محضر عقد مناسب می‌پردازیم که اگر در هنگام انتخاب محضر خود این‌ ویژگی‌ها در نظر داشته باشید و آنها  را به کار بگیرید مسلما به انتخابی ایده‌آل خواهید رسید.

چگونه سالن عقد مناسب انتخاب کنیم ؟

یکی از ویژگی‌‌های قابل توجه یک محضر عقد شیک و مناسب، دسترسی آسان آن است. چون برای کسانی که قرار است در مجلس عقد شما حضور داشته باشند  این امر مهم بوده و  می‌توان گفت که از مهمترین ملاک‌های انتخاب یک دفتر ازدواج شیک و محضر مناسب سهولت در دسترسی به آن و قرار گرفتن در مسیر‌های اصلی است.

در درجه بعدی باید تعداد مهمانان خود را مشخص کنید و با توجه به تعداد آنها و ظرفیت دفترخانه‌ها دنبال مکانی مناسب باشید. اگر خواستار مقارن بودن مراسم عقد خود با اعیاد مذهبی و جشن های ملی و روزهای خاص هستید باید از یکی دو ماه قبل برای رزرو محضری مناسب اقدام کنید.

سالن عقد عمارت ایرانی

محیط شیک و زیبا از خصلت‌های جدایی ناپذیر یک دفتر عقد و ازدواج خوب است. دکوراسیون داخلی شیک و منحصر به فرد با پرسنلی خوشرو و با حوصله  نیز از دیگر نکات بارز یک دفتر خوب عقد و ازدواج می‌باشد.

دسترسی آسان محضر عقد یک نکته کلیدی

دسترسی سریع و آسان یکی از مهمترین دغدغه‌های افراد در هنگام انتخاب دفاتر و محضر عقد است.

بیشتر عروس و دامادها خواستار محضرخانه‌ای هستند که به تالار برگزاری عروسی یا خانه یکی از والدین عروس و داماد نزدیک باشد. البته امروزه شاهد تنوع زیاد دفاتر عقد و ازدواج در تمامی نقاط تهران اعم از شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز  آن هستیم که توسط ساکنین همان مناطق مورد استفاده قرار می‌گیرند. ولی باز دسترسی آسان و سریع محضر به مسیرهای اصلی با توجه به نزدیک بودن به آرایشگاه و گل فروشی و آتلیه عروس از اهمیت بالایی برخوردار است. البته نباید فراموش کرد که بعضی از محضرها خود از داشتن آتلیه و میکاپ آرتیست نیز بهره‌مند هستند و این مشکل را نیز حل کرده‌اند.

پذیرایی و تشریفات

البته نکاتی که ذکر گردید باز از ارزش دسترسی آسان به مکان محضر کم نخواهد کرد! چون قطعا افراد در درجه اول دسترسی آسان به محضر و دفاتر ازدواج را در اولویت خود قرار می‌دهند.

بررسی سفره عقد و اکسسوری های خاص آن

سفره عقد به عبارتی اصل کاری این مراسم محسوب می‌شود.

بعضی از دفاتر عقد و ازدواج چند مدل سفره متنوع عقد دارند که پاسخگوی هر جور سلیقه‌ای هستند. از سفره سنتی با وسایل نقره و زیر انداز ترمه تا سفره عقد کریستالی و سفره عقد مدرن و حتی سفره عقد آریایی.

هنگام بازدید از محضر از تمامی این سفره‌ها دیدن کنید و نزدیکترین آنها را به سلیقه و توان مالی خود انتخاب کنید.‌

عمارت عقد ایرانی با داشتن سفره عقد های متنوع و زیبا همراه با سه سالن فضای بسته و یک سالن عقد فضای باز می تواند برای تمامی سلیقه ها مناسب و ایده آل باشد.

بعد از موقعیت مکانی دفتر عقد، مهمترین فاکتور انتخابی آن دکوراسیون و ورودی محضر می‌باشد.

از اولین موارد ایجاد ذهنیت شیک و مناسب بودن یک محضر مناسب که بر روی انتخاب زوجین تاثیر بسزایی دارد، ظاهر و دکور این اماکن است. ظاهر به لحاظ چیدمان و رنگ‌ های به کار برده شده در نمای داخلی و اکسسوارات و چیدمان وسایل آن.

یک محضر عقد خوب طی مرور زمان باید خود را بروز نگه دارد  و از وسایل مدرن که برای اجرای این جور مراسمات مناسب هستند استفاده کند.

این ویژگی‌ها جدای از اینکه عکس و فیلم شما را ماندگار خواهند کرد، حس خوشایندی به شما و میهمانان شما خواهد داد. پس هنگام بازدید از نزدیک این شاخصه ها را هم در نظر بگیرید.

گل آرایی و شمع آرایی محضر عقد و ازدواج

پذیرایی و تشریفات

یکی دیگر از ملزومات دفاتر عقد و ازدواج، گل آرایی و شمع آرایی است.

گل آرایی مناسب و جدید فضایی سرزنده و با طراوت را برای مکان عقد شما خلق می‌کند که در آن احساس صمیمیت و سرزندگی  موج خواهد زد. هنگام انتخاب محضر به این ویژگی هم توجه داشته باشید.

برای اینکه محیطی آرام و عاشقانه را تجربه کنید از شمع آرایی‌های زیبا که این روزها خیلی مد شده‌اند غافل نشوید. به یاد داشته باشید که این تزئینات و آراستگی‌ها در عکس و فیلم‌های عقد شما بسیار لوکس و چشم نواز جلوه خواهند کرد.

پذیرایی در محضر عقد

بعضی از دفاتر عقد و ازدواج دارای امکانات پذیرایی به صورت نهار، شام و میان وعده هستند که به صورت سرد و گرم ارائه می‌شود. اگر شما خواستار برپایی یک مراسم عقد  که همه مراسم در آن خلاصه شده باشد و روی پذیرایی از میهمانان جشن خود حساسیت به خرج می‌دهید، بهتر است هنگام انتخاب محضر مناسب با توجه به بودجه اختصاص داده شده به آن، این موارد را نیز عنوان کنید.

 

پخش موسیقی زنده

موسیقی عضو جدا ناشدنی در اولویت بندی دفاتر ازدواج می باشد.

انجام موسیقی هنگام اجرای مراسم عقد و تشریفات آن یکی از نکاتی که باعث زیبایی بیشتر جشن و آیین ما می شود. امردز در اکثر سالن هاق عقد موسیقی بصورت زنده انجام می شود و معمولا به دشکل کلاسیک و سنتی صورت میگیرد.

لذا امکانات و تجهیزات موسیقی و یک دی جی حرفه‌ای از ملزومات دفتر عقد و ازدواج است. این روزها زدن پیانو  و چنگ و صوت‌های عقد آریایی و استفاده از ریتم موزیک‌های سنتی نشان از توانایی و لاکچری بودن یک دفتر عقد شیک و مدرن است.

جای پارک مناسب

پیدا کردن جای پارک مناسب برای میهمانان از مشکلاتی است که ذهن صاحب مراسم و دعوت کنندگان را به خود مشغول می‌کند.

بنابراین سالن عقدی که انتخاب می‌کنید باید جای پارک مناسب داشته باشد و مهمانان سر وقت مقرر شده به مراسم شما برسند.

مدیریت منظم دفاتر  ازدواج و محضر

با حوصله بودن، وجود زمانبندی و مدیریت مجرب و مناسب و منظم  مراسمات عقد و عروسی، از نکات بارز دفاتر ازدواج خوب و شیک است.

برگزاری خطبه عقد در زمان اعلام شده و منظم و خدمات و تشریفات به موقع و مناسب مجالس برای میهمانان از موارد بسیار موثر در شناسایی دفاتر عقد و ازدواج است. این شاخصه‌ها جدای از احساس رضایت و خرسندی در عروس و داماد و میهمانان دعوت شده به مراسم؛ باعث قاطی نشدن دو مراسم و شلوغی در سالن‌های انتظار این مکان‌ها نخواهد شد.

هزینه‌های محضر عقد چگونه است؟

به خاطر داشته باشید که هزینه‌های دفتر خانه‌ها با توجه به دکوراسیون ، متراژ سالن، اتاق عقد مجزا و ظرفیت محضر، کیفیت میز و صندلی‌ها و سفره عقد، خدمات عکاسی و فیلم برداری و موسیقی و گل آرایی، نورپردازی و پرسنل پذیرایی و غیره متفاوت خواهد بود. بنابراین هرچه امتیاز دفتر عقد بالاتر باشد مسلما هزینه‌های آن نیز بالاتر خواهد بود.

و در پایان  پیشنهاد می‌کنیم که به هنگام مراجعه به دفاتر عقد حتما از قبل لیستی از سوالات و خدماتی که مد نظر دارید تهیه کنید و راجع به آنها با مسئول مربوطه صحبت کنید و با سایر محضرهایی که رفته‌اید و در نظر دارید، مقایسه کنید و به انتخابی در خور سلیقه و بودجه خود برسید.

 

 

شاید بپسندید:

سالن عقد آینه

یکی دیگر از سالن های عقد عمارت ایرانی سالن عقد آینه است . این سالن عقد با دیزاین استثنایی و اکسسوری های بی نظیر می تواند انتخابی مناسب برای جشن های به حساب آید.

ادامه مطلب

سالن تولد

عمارت ایرانی میزبان جشن های تولد، مهمانی ها و ایونت های شما

ادامه مطلب

سالن عقد ارکیده

سالن عقد ارکیده میزبان جشن های عقد و نامزدی و عروسی شما

ادامه مطلب

سالن عقد لاکچری
برگزاری جشن های عقد لاکچری در عمارت عقد ایرانی

امروزه برگزاری مراسمات عقد در مکان‌های شیک و لاکچری همچون سالن عقد باغ تالارها و تالارهای شیک عروسی انجام می‌پذیرد. جدای از این مراسم‌ها؛ برگزاری میتینگ، تولد، ترحیم، سمینارها و سایر جلسات بزرگ نیز در این مکان‌های مجلل برگزار خواهند شد. یک سالن عقد لاکچری و مناسب می بایست مراسمات خاص و تشریفاتی و بروز […]

ادامه مطلب